Když je pánevní dno stažené

Naše děloha je taková úrodná půda, která se každý měsíc připravuje na přijetí a růst malého semínka. Nejdřív se ale musí pořádně prokypřit a vyživit. A stejně tak se musí na početí připravit i naše tělo. Aby mohlo děťátko v bříšku krásně růst, je potřeba dát pánevní dno do kondice!

JAK NA VĚC?

Představte si nádherně rozkvetlou květinu, která vyrůstá na dně naší pánve a rozprostírá se v celém bříšku. Jak asi vypadá? Má tam dost místa a živin, aby mohla růst?

Této svalové květince říkáme pánevní dnoPomáhá nám nést všechny ženské orgány – vaječníky, vejcovody, dělohu, a také třeba močový měchýř. Všechny jsou v ní uloženy jako ovoce v míse.

SPD

Je to skupina příčně pruhovaných svalů, které jsou ovladatelné naší vůli stejně jako jiné svaly. Pokud ale nejsme se svým pánevním dnem v kontaktu, nejsme na něj napojené a nevnímáme jejmůže pánevní dno poklesávat, nebo je naopak stažené. A zdravotní komplikace na sebe nenechají dlouho čekat. Bolest zad, inkontinence, NEPLODNOST. Proto je tak důležité o něj s láskou pečovat! 

VIDEO: Co je to pánevní dno?

 video

Jistě znáte příběhy žen, (a možná je to i příběh Váš), které jsou úplně v pořádku, ale miminko se prostě za žádnou cenu neuchytí. Taková žena má za sebou spoustu pokusů umělého oplodnění a stejný počet zklamání:-(

PROČ to tak je? Příčinou může být STAŽENÉ PÁNEVNÍ DNO. Co se v takové pánvi děje?

  • Orgány v pánvi se přeskládají – jednoduše řečeno, nemají místo, protože svaly pánevního dna na ně tlačí a znemožňují jim jejich přirozený pohyb a fungování /možná znáte časté záněty močových cest bez důvodu/.
  • Děloha má málo místa, aby mohla pracovat a přijmout embryo, které v ní potřebuje růst. Možná nemá dostatek kyslíku na prokrvení děložní sliznice. Je bez energie. A kde není život…
  • Vaječníky spí. Přesto, že folikul dozrává, k uvolnění kvalitního vajíčka vůbec nemusí dojít. Vejcovody jsou vlivem stažení nepohyblivé a nedokážou embryo posunout do dělohy.
  • Kostrč je tlačena na stranu – možná znáte nepříjemné zákroky per rectum na její uvolnění. Pokud jsou ale svaly pánevního dna stažené, je to zbytečné – kostrč se za pár dní vlivem tlaku zase vrátí zpátky:-(
  • Ženy mají velmi bolestivou menstruaci – děloha musí vyvinout mnohem větší úsilí při vypuzení obsahu ven. Dalším příznakem jsou sraženiny, tzv. koagula. Vznikají, protože při stažení svalů krev nemůže volně odtékat a hromadí se uvnitř pánve, kde se sráží.

A to je jen stručný výčet toho, co může početí bránit. Žena dostane nálepku NEPLODNÁ a začíná docela slušný kolotoč zbytečných vyšetření, která často vůbec nic neobjasní. Co s tím?

ghj

Pánevní dno, je nejdřív potřeba zrelaxovat a UVOLNIT. Ve druhé fázi probíhá AKTIVACE a oživení. Tak jako úrodná půda potřebuje k tomu, aby semínka mohla růst kyslík, živiny a vodu, stejně tak potřebuje prokrvit a nabrat sílu naše děloha a celé pánevní dno.

To vše se můžete naučit na kurzu cvičení pánevního dna na podporu otěhotnění. 

VIDEO KURZ trvá 4 dny a postupně si projdete anatomii pánevního dna, naučíte se stažené pánevní dno pořádně uvolnit, a poté se zaměříme na aktivaci, prokrvení a okysličení dělohy. Těšit se můžete také na meditaci do pánevního dna.

KDY ZAČÍNÁME? Neděle 23. června 2024, vždy v 10:00 se můžete těšit na nové VIDEA z kurzu
JAK SKONČÍME? Živým vysíláním, na kterém si zodpovíme všechny otázky a spolu si hezky zacvičíme
KDY? ČTVRTEK 27. června od 18:30 hodin – živé vysílání bude dostupné i ze záznamu

Podrobné info k programu ZDE: CVIČENÍ PÁNEVNÍHO DNA PRO OTĚHOTNĚNÍ

Ženám, kterým se dlouhodobě nedaří otěhotnět, přináším celostní přístup od metod přirozeného početí, přes výběr a postupy v centru asistované reprodukce, až psychické aspekty neplodnosti, www. kdyzmiminkoneprichazi.cz