Cvičení pánevního dna

na podporu otěhotnění

Představte si nádherně rozkvetlou květinu, která vyrůstá na dně naší pánve a rozprostírá se v celém bříšku. Jak asi vypadá? Má tam dost místa a živin, aby mohla růst a vzkvétat?
 
Této svalové květince říkáme pánevní dno. Pomáhá nám nést všechny ženské orgány - vaječníky, vejcovody, dělohu, a také třeba močový měchýř. Všechny jsou v ní uloženy jako ovoce v míse.
 
Pánevní dno je skupina příčně pruhovaných svalů, které jsou ovladatelné naší vůli stejně jako jiné svaly.
Pokud ale nejsme se svým pánevním dnem v kontaktu, neumíme jej správně uvolňovat, okysličovat a prokrvovat, zdravotní komplikace na sebe nenechají dlouho čekat.
 
A jednou z komplikací může být právě NEplodnost!
 

Když je pánevní dno stažené...

Emoce a zranění související s ženstvím se ukládají v naší pánvi!

Pokud žena touží po miminku a dlouhodobě se nedaří, prochází náročným procesem IVF léčby, má za sebou několik neúspěšných transferů, je ve stresu a celá se stahuje.

Ze strachu a úzkosti, že nikdy nebude mámou, že to možná znovu nevyjde a vše se zopakuje...
 

Všechny tyto emoce se u ženy ukládají v pánvi, a ta se stahuje víc a víc. Vystresovaný organismus vylučuje adrenalin, který stahuje cévky a do dělohy tak neproudí dostatek živin a kyslíku pro miminko. Svaly pánevního dna dělohu utlačují.

EMBRYO se buď opakovaně nechytá, nebo se snaží uhnízdit, ale nakonec odchází... řada žen to zkouší bolestivé mobilizace kostrče na uvolnění, ale miminko přesto nepřichází...

V kurzu si ukážeme přirozené, příjemné  a komplexní řešení, jak z toho ven!

Cvičení pánevního dna pomáhá okysličit a vyživovat dělohu, uvolňuje napětí a pomáhá k trvalému uhnízdění embrya.

Kdy cvičení pomáhá?

Jistě znáte příběhy žen, (a možná je to i příběh Váš), které jsou úplně v pořádku, ale miminko se prostě za žádnou cenu neuchytí. Taková žena má za sebou spoustu pokusů umělého oplodnění a stejný počet zklamání:-(

PROČ to tak je? Příčinou může být STAŽENÉ PÁNEVNÍ DNO. 

Co se v takové pánvi děje?

 • Orgány v pánvi se přeskládají
  Jednoduše řečeno, nemají místo, protože svaly pánevního dna na ně tlačí a znemožňují jim jejich přirozený pohyb a fungování /možná znáte časté záněty močových cest bez důvodu/.
 • Děloha má v bříšku málo místa
  Aby mohla pracovat a přijmout embryo, které v ní potřebuje růst, musí mít dostatek místa. Možná také nemá dostatek kyslíku na prokrvení děložní sliznice. Je bez energie. A kde není život...
 • Vaječníky a vejcovody spí
  Přesto, že folikul dozrává, k uvolnění kvalitního vajíčka vůbec nemusí dojít. Vejcovody jsou vlivem stažení nepohyblivé a nedokážou embryo posunout do dělohy a výsledkem může být i mimoděložní těhotenství...
 • Kostrč je tlačena na stranu
  Možná znáte nepříjemné zákroky per rectum na její uvolnění. Pokud jsou ale svaly pánevního dna stažené, je to zbytečné - kostrč se za pár dní vlivem tlaku zase vrátí zpátky:-(
 • Ženy mají bolestivou menstruaci a sraženiny
  Děloha ve stažené pánvi totiž musí vyvinout mnohem větší úsilí při vypuzení obsahu ven. Dalším příznakem stažení jsou sraženiny při menstruaci, tzv. koagula. Vznikají, protože při stažení svalů krev nemůže volně odtékat a hromadí se uvnitř pánve, kde se sráží.

Komu kurz pomůže?

 • Ženám, které se snaží otěhotnět přirozeně
 • Ženám, které se připravují na KRYOembryotransfer
 • Ženám, které prodělaly těhotenskou ztrátu, nebo mimoděložní těhotenství
 • Ženám s dlouhými menstruačními cykly as bolestivou menstruací

Pro kurz vhodný není?

 • Pro ženy, které trpí aktivní endometriózou
 • Pro ženy, které právě podstupují tabletkovou či injekční stimulaci pro růst vajíček
 • Pro ženy, které užívají antikoncepci či antidepresiva

Jak to bude probíhat?

Každé ráno v 10:00 najdete v meailové schránce instruktážní VIDEO se cvičením daný den.

Začneme meditací pro napojení na pánevní dno, společně ho pomocí cviků uvolníme, a v závěru kurzu se naučíte konkrétní sestavy cvičení na aktivaci svalů a samotné dělohy.

DEN PRVNÍ

ANATOMIE pánevního dna a emoční vzorce uložené v pánvi

Na úvod si ukážeme, CO všecno máme v naší pánvi ukryté, od kostrče, přes svalíky až po dělohu. Naučíme se rozpoznávat, kdy je naše pánevní dno povolené, a KDY naopak stažené.

V krátké MEDITACI se spolu podíváme do své pánve a pokusíme se najít všechny vrstvy svalů pánevního dna a ženské orgány uložené v pánvi. Hezky si je prodýcháme🙂

 

DEN DRUHÝ

Cvičení na uvolnění stažené pánve

Jak už víme, pánevní dno se vlivem stresu a napětí STAHUJE. Ukládají se zde také EMOCE spojené s ženstvím a plodností. Pokud už toho máme za sebou opravdu hodně, můžeme vnímat i bolestivou menstruaci a celkové stažení kolem kostrče a dělohy.

Ženské orgány v pánvi nemají dost místa, nemohou se prokrvovat a okysličovat

Ukážeme si několik TECHNIKkonkrétních cviků, jak si během pár minut napětí a stažení v pánvi uvolnit.

DEN TŘETÍ

Techniky pro aktivaci pánevního dna

Po relaxaci přijde AKCE. Uvolněné pánevní dno se hezky zaktivujeme a procvičime. Jednu vrstvu po druhé. 

Do pánve začne proudit kyslík, děloha se krásně prokrví, endometrium naroste a bude připravené pro uhnízdění EMBRYA. Cvičení zabere jen pár minut a vaše pánev znovu ožije.

A ocení to i vaši muži - cvičení totiž krásně nastartuje hormonální systém, a do vztahu a "snažení se" o miminko znovu přinese VÁŠEŇ!

DEN ČTVRTÝ

Příprava na uhnízdění embrya a transfer

Na závěr si ukážeme KONKRÉTNÍ SESTAVU, kterou cvičíme v období tzv. implantačního okna, kdy se embryo chystá k uhnízdění

Tato sestava dělohu prokrví a rozproudí energii v pánvi. Ženy ji rády cvičí před EMBRYOTRANSFEREM pro zvýšení úspěšnosti NIDACE. A opravdu to funguje. Děložní výstelka po cvičení krásně roste, porodní cesty jsou při transferu otevřené a vše jde jako po másle.

Navíc cvičení pomáhá vypnout hlavubýt v klidu, nestresovat se a být připravená na přijetí děťátka do dělohy!

Ceník

KURZ má 4 dny, každý den v 10:00 obdržíš novou lekci teorie a cvičení svalů pánevního dna na podporu početí a při plánovaném kryo-embryotransferu.

Sama si budete vlastním tempem procházet videa, techniky a konkrétní cvičení, která jsou součástí kurzu. 

KURZOVNÉ
4 dny + dárek v hodnotě 1.299 Kč
2.999 Kč   /140 EUR

Kurezm vás provede:

Mgr. Soňa Uhrová

Psychoterapeutka a Fertility Koučka, lektorka Školy pánevního dna
Jsem průvodkyně na vaší cestě za děťátkem a akreditovaná lektorka cvičení Školy pánevního dna. Jsem jiná v tom, že ženám nabízím celostní přístup. Provádím ženy v rovině fyzické, emoční i energetické. Protože, aby mohlo děťátko do našich životů přijít, je potřeba všechno spojit v jeden celek:-)

Praktické informace

AKČNÍ CENA je platná po dobu 24 hodin, pokud neobdržíme platbu, přenecháváme možnost dalším ženám v pořadí a objednávka bude přepočítána na plnou cenu. 

KURZ je dostupný po celé léto 2023, trvá 4 dny, každé ráno v 10:00 obdržíte do emailové schránky video, ve kterém se zaměříme na jednu konkrétní oblast cvičení dle programu výše. Videa budou dostupná a můžete se k nim po celé léto kdykoli vracet. 

 

Cvičení není vhodné pro ženy s endometriozou, pro ženy v daném měsíci podstupující stimulaci při IVF a pro ženy s funkčními poruchami mozku, v případě užívání antidepresiv typu SSRI je nutná stabilizace stavu. Naopak je vhodná při přípravě na embryotransfer, kdy může zvyšovat úspěšnost vkladu a uhnízdění embrya a celkově podpořit pozitivní naladění a harmonii v průběhu přípravy na KET.

 

Údaje pro platbu ze Slovenska najdete v emailu, který se automaticky posílá při potvrzení objednávky. 
Objednávka je závazná s povinností PLATBY.
Pokud nedojde k její úhradě, postupujeme dle platných Obchodních podmínek.

Kontakt

Telefon

+420 728 785 144

E-mail

sona.uhrova@koucinksrdcem.cz

Facebook

Skupina: Když miminko nepřichází