Cvičení pánevního dna na podporu otěhotnění

Co je to pánevní dno?

Představte si nádherně rozkvetlou květinu, která vyrůstá na dně naší pánve a rozprostírá se v celém bříšku. Jak asi vypadá? Má tam dost místa a živin, aby mohla růst?
 
Této svalové květince říkáme pánevní dnoPomáhá nám nést všechny ženské orgány - vaječníky, vejcovody, dělohu, a také třeba močový měchýř. Všechny jsou v ní uloženy jako ovoce v míse.
 
Je to skupina příčně pruhovaných svalů, které jsou ovladatelné naší vůli stejně jako jiné svaly. Pokud ale nejsme se svým pánevním dnem v kontaktu, nejsme na něj napojené a nevnímáme jejmůže pánevní dno poklesávat, nebo je naopak stažené. A zdravotní komplikace na sebe nenechají dlouho čekat. Bolest zad, inkontinence, NEPLODNOST. Proto je tak důležité o něj s láskou pečovat!

Ve videu najdete názorné vysvětlení od samotné autorky metody cvičení 3x3 Renaty Sahani.

Kdy cvičení pomáhá?

Jistě znáte příběhy žen, (a možná je to i příběh Váš), které jsou úplně v pořádku, ale miminko se prostě za žádnou cenu neuchytí. Taková žena má za sebou spoustu pokusů umělého oplodnění a stejný počet zklamání:-(

PROČ to tak je? Příčinou může být STAŽENÉ PÁNEVNÍ DNO. 

Co se v takové pánvi děje?

 • Orgány v pánvi se přeskládají
  Jednoduše řečeno, nemají místo, protože svaly pánevního dna na ně tlačí a znemožňují jim jejich přirozený pohyb a fungování /možná znáte časté záněty močových cest bez důvodu/.
 • Děloha má málo místa
  Aby mohla pracovat a přijmout embryo, které v ní potřebuje růst. Možná nemá dostatek kyslíku na prokrvení děložní sliznice. Je bez energie. A kde není život...
 • Vaječníky spí
  Přesto, že folikul dozrává, k uvolnění kvalitního vajíčka vůbec nemusí dojít. Vejcovody jsou vlivem stažení nepohyblivé a nedokážou embryo posunout do dělohy.
 • Kostrč je tlačena na stranu
  Možná znáte nepříjemné zákroky per rectum na její uvolnění. Pokud jsou ale svaly pánevního dna stažené, je to zbytečné - kostrč se za pár dní vlivem tlaku zase vrátí zpátky:-(
 • Ženy mají velmi bolestivou menstruaci
  Děloha musí vyvinout mnohem větší úsilí při vypuzení obsahu ven. Dalším příznakem jsou sraženiny, tzv. koagula. Vznikají, protože při stažení svalů krev nemůže volně odtékat a hromadí se uvnitř pánve, kde se sráží.

A to je jen stručný výčet toho, co může početí bránit.

Co s tím?

Pánevní dno, je nejdřív potřeba zrelaxovat a UVOLNIT.

Ve druhé fázi probíhá AKTIVACE a oživení.

Tak jako úrodná půda potřebuje k tomu, aby semínka mohla růst kyslík, živiny a vodu, stejně tak potřebuje prokrvit a nabrat sílu naše děloha a celé pánevní dno.

Cvičením Vás provede

Mgr. Soňa Uhrová

Fertility Kouč, lektorka Školy pánevního dna
Jsem průvodkyně na vaší cestě za děťátkem a akreditovaná lektorka cvičení Školy pánevního dna. Jsem jiná v tom, že ženám nabízím celostní přístup. Provádím ženy v rovině fyzické, emoční i energetické. Protože, aby mohlo děťátko do našich životů přijít, je potřeba všechno spojit v jeden celek:-)

Praktické informace

POZOR: Cvičení je vhodné pro ženy, které chtějí otěhotnět přirozeně, i pro ženy, které chtějí udělat maximum pro úspěšnou léčbu v IVF centru. Patří do doby tzv.přípravné, tzn. 3 měsíce před plánovanou stimulací či jakoukoli jinou formou hormonální léčby.

Pro ženy, které už podstupují hormonální simulaci, není cvičení vhodné. Ovlivňuje průběh léčby.

Cvičení probíhá na lehátku, v pracovně je dostatek soukromí pro převlečení do "sportovního". 

Vemte si prosím pohodlné oblečení, ideálně tričko a legíny.

 

Tak ať se cítíte krásně!

Odesláním formuláře dávám souhlas se zpracováním osobních údajů. Jsou u nás v bezpečí. Zde se můžete seznámit se zásadami ochrany osobních údajů

Kontakt

Telefon

+420 728 785 144

E-mail

sona.uhrova@koucinksrdcem.cz

Facebook

Skupina: Když miminko nepřichází