Fertility Coaching

Kdo je Fertility Coach?

FERTILITY COACH je vlastně taková dula pro nastávající maminky, které na miminko čekají déle, než by si přály.  Doprovází a podporuje ženu po celou dobu čekání, případně v průběhu těhotenství, a také po porodu.  

Pracuje s alternativními postupy pro přirozené početí jako je např. Symptotermální metoda, cvičení na posílení a relaxaci pánevního dna, hormonální yoga, čínská medicína, homeopatie, Bachovy květové esence, apod.

Umí si poradit s detoxikací organismu po vysazení hormonální antikoncepce a zná cesty, jak "nastartovat" menstruační cyklus. 

Vyzná se v základních procesech IVF, léčebných postupech a má kontakty na centra asistované reprodukce. Pokud je potřeba, doprovodí klientku až na sál a při zákroku ji bude držet za ruku. Dopředu spolu natrénujeme vizualizaci, aby byl okamžik početí miminka v rámci možností co nejpříjemnější.

Zvládne odhalit nevědomé příčiny neplodnosti a pomůže ženě zpracovat traumata a složité životní situace, která mohou početí miminka ne nevědomé úrovni bránit.

Podporuje klientku v hledání vlastní cesty, v rozhodování, v komunikaci s partnerem a okolím.

Poskytne bezpečné místo, když se žena potřebuje vyplakat...

Psychická pohoda hraje v touze po miminku obrovskou roli.

S čím můžete přijít?

 • Cílená příprava na přirozené početí nebo na řízený cyklus IVF
  Na početí je potřeba pořádně se připravit. Také výsledky umělého oplodnění se dají ovlivnit. Cílenou přípravou lze ovlivnit množství a hlavně kvalita odebraných vajíček.
 • Detoxikace organismu po hormonální antikoncepci
  Pokud jste užívala hormonální antikoncepci, je potřeba tělo na fyzické úrovni nejprve zregenerovat a vyčistit od nánosu hormonů.
 • Stravou k přirozenému početí
  Základem je vyvážená strava, zajištění přístupu vody vyčištěné od hormonů a nastavení vhodných doplňků, které mohou čekání urychlit. Také řada alergií může na fyzické úrovni otěhotnění bránit.
 • Srovnání menstruačního cyklu a "zmapování" ovulace
  Základem je naučit se porozumět základním fázím měsíčního cyklu a aktivně s nimi pracovat. Naučíte se rozeznávat plodné a neplodné dny, napojit se na své tělo a rozpoznávat signály, které vám dává.
 • Uvolnění pánevního dna
  Stres a také právě řada emočních zranění a bloků má tendenci ukládat se u žen právě v oblasti pánve. Pánevní dno je vlivem stresových faktorů stažené a v podstatě se brání usazení vajíčka v děloze. Je to přirozená obrana organismu. Proto je důležité naučit se s pánevním dnem pracovat.
 • Psychická podpora a podpůrná péče
  Fertility Coach je zároveň takovou "kamáradkou" pro chvíle, když se nedaří. Najdete u mě bezpečné místo, kde se můžete bez odsuzování a nevyžádaných rad vyplakat. Zadržované emoce jsou totiž jedním z nejčastějších blokátorů početí.
 • Ošetření traumat a psychických bloků
  Pokud máme rodinná či osobní traumata, která nejsou ošetřena, je potřeba tak učinit před početím potomka. Porodní trauma naše, či našich předků, předchozí zamlklá těhotenství, potraty, strach z porodu, nebo i nepříjemné gynekologické vyšetření – to vše může na nevědomé úrovni bránit početí miminka.
 • Výběr centra pro asistovanou reprodukci
  Pokud se rozhodnete pro léčbu v IVF centru, vybereme místo, kde se budete cítit co nejlépe. Podíváme se na všechny možnosti, které lékařská péče umožňuje, seznámím vás s riziky a procentem úspěšnosti. Pokud vás trápí etická hlediska IVF či strachy spojené s léčbou, probereme na koučovacím křesle, zda je zvolená metoda opravdu tou správnou pro vás.
 • Podpora a komplexní příprava při léčbě IVF
  Fertility Coach zároveň plní roli koordinátorky, kterou mají k ruce zahraniční klientky. Českým klientkám se většinou této pomoci nedostává. S dávkováním hormonů vás v rychlosti seznámí sestra, o dalších možnostech a postupech léčby se dozvídáte v diskuzích na internetu. Podporu v důležitých chvílích, kdy jste s partnerem nuceni udělat rozhodnutí, zajišťuje psycholog, kterého jste nikdy předtím neviděli... Jde to i jinak. Psychický stav a orientace v postupech léčby jsou klíčové aspekty úspěšnosti.
 • Relaxační techniky na podporu početí
  Ovariální relaxace na podporu činnosti vaječníků, meditace pro navázání kontaktu s miminkem, relaxace a uvolnění pánevního dna.

Jak Fertility Coach pracuje?

Osobní konzultace probíhá respektujícím způsobem v krásném prostředí podporujícím ženskou energii. 

V úvodu se seznámím s aktuální situací, ve které se nacházíte a poté budeme společně hledat cesty, které vám mohou pomoci k vytouženému miminku. 

Pokud již docházíte do IVF centra, seznámím se s dosavadními postupy a výsledky testů. 

Reference

WORKSHOP: Kurz se mi velmi líbil, dozvěděla jsem se mnoho praktických rad, co se týče příprav před otěhotněním - stravy, péče o sebe, literatury. Velmi přínosná byla konzultace týkající se výběru IVF kliniky.

Petranaucmese.cz

FERTILITY COACHING: Díky za příjemné a informacemi nabyté posezení. Zklidnilo mě to. Bylinky jsem vyzkoušela a zdá se, že vše funguje:)

Eva

Děkuji za psychickou podporu a náhled při rozhodování v nelehké životní situaci. Sezení mi pomohlo uklidnit se, načerpat sílu a nezlobit se na své tělo jen proto, že zrovna nefunguje tak, jak bych si přála. S úsměvem jde všechno líp, i když se může na pár okamžiků zdát, že už snad nikdy nepřijde. Přišel a jsem za to ráda.

Jana

Napište si o konzultaci

Konzultace probíhá momentálně ON-LINE formou video hovoru přes Skype či WhatsApp.

Délka konzultace je 60 - 120 minut dle vybraného tarifu.

OBJEDNAT KONZULTACI

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Kontakt

Telefon

+420 728 785 144

E-mail

sona.uhrova@koucinksrdcem.cz

Facebook

Skupina: Když miminko nepřichází