Psychoterapie a Fertility Koučink

Kdo je Fertility Kouč?

FERTILITY Kouč je vlastně taková dula pro nastávající maminky, které na miminko čekají déle, než by si přály.  Doprovází a podporuje ženu po celou dobu čekání, případně v průběhu těhotenství, a také po porodu.  

Vyzná se v základních procesech IVF, léčebných postupech a má kontakty na centra asistované reprodukce. Pokud je potřeba, doprovodí klientku až na sál a při zákroku ji bude držet za ruku. Dopředu spolu natrénujeme vizualizaci, aby byl okamžik početí miminka v rámci možností co nejpříjemnější.

Zvládne odhalit nevědomé příčiny neplodnosti a pomůže ženě zpracovat traumata a složité životní situace, která mohou početí miminka ne nevědomé úrovni bránit.

Podporuje klientku v hledání vlastní cesty, v rozhodování, v komunikaci s partnerem a okolím.

Poskytne bezpečné místo, když se žena potřebuje vyplakat...

Psychická pohoda hraje v touze po miminku obrovskou roli.

S kým budete pracovat?

Mgr. Soňa Uhrová Psychoterapeut a Fertility Kouč

Již 15 let pracuji se ženami, které touží po miminku metodami systemické psychoterapiekoučování, hypnoterapie, Neuro-Lingvistického Programování a jsem také certifikovaná lektorka cvičení pánevního dna se zaměřením na plánované početí. 

Ve videu se můžete podívat na můj systém terapeutické práce:

S čím můžete přijít?

PSYCHOTERAPIE na cestě za dítětem

 • Ošetření traumat a psychických bloků
  Pokud máme rodinná či osobní traumata, která nejsou ošetřena, je potřeba tak učinit před početím potomka. Porodní trauma naše, či našich předků, předchozí zamlklá těhotenství, potraty, strach z porodu, nebo i nepříjemné gynekologické vyšetření – to vše může na nevědomé úrovni bránit početí miminka.
 • Psychická podpora a podpůrná péče
  Když pohled do kočárku bolí... Fertility Coach je zároveň takovou "kamáradkou" pro chvíle, když se nedaří. Najdete u mě bezpečné místo, kde se můžete bez odsuzování a nevyžádaných rad vyplakat. Zadržované emoce jsou totiž jedním z nejčastějších blokátorů početí.
 • IDIOPATICKÁ NEPLODNOST
  A co KDYŽ je to v hlavě? Až 60 % párů odchází z IVF centra po neúspěšné terapii s diagnózou tzv. Idiopatické neplodnosti. Oba dva jsou naprosto v pořádku, mají krásná embrya, ale těhotenství se opakovaně nedaří... problém je totiž někde jinde.

Léčba v centru asistované reprodukce

 • Cílená příprava na terapii IVF
  Na početí je potřeba pořádně se připravit. Také výsledky umělého oplodnění se dají podpořit. Cílenou emoční přípravou lze ovlivnit přijímání léčby, aplikaci injekcí, kvalitu získaných vajíček,uhnizďování embrya, ale hlavně celkovou pohodu a duševní klid během celé terapie.
 • Výběr centra pro asistovanou reprodukci
  Pokud se rozhodnete pro léčbu v IVF centru, vybereme místo, kde se budete cítit co nejlépe. Podíváme se na všechny možnosti, které lékařská péče umožňuje, seznámím vás s riziky a procentem úspěšnosti. Pokud vás trápí etická hlediska IVF či strachy spojené s léčbou, probereme společně, zda je zvolená metoda opravdu tou správnou pro vás.

Akutní pomoc v krizové životní situaci

 • Krizová intervence po nevydařené terapii v IVF centru
  Opakované neúspěchy v léčbě, kterou ženy vnímají jako poslední záchranu, jsou velmi frustrující a bolestivé. Tělo opakovaně selhává a sebevědomí ženy je na bodě mrazu. Zase se to nepovedlo. Tělo je vyčerpané a duše uvnitř pláče...
 • Těhotenské ztráty
  Těhotenská ztráta je velmi náročný fyzický i emoční proces. Pokud se rozhodujete, zda podstoupit kyretáž, či zvolit některou z metod přirozeného odchodu děťátka, podpořím vás a pomůžu vám celým procesem projít. Důležitá je také emoční stránka a celý proces rozloučení se s nenarozeným miminkem. Nemusíte na to být sami!

Relaxační techniky a příprava pánevního dna

 • Relaxační techniky na podporu početí
  Ovariální relaxace na podporu činnosti vaječníků, meditace pro navázání kontaktu s miminkem, relaxace a uvolnění pánevního dna. To vše jsou techniky, které pomáhají navodit uvolnění a zároveň programují na buněčné úrovni organismus na početí.
 • Uvolnění pánevního dna
  Stres a také právě řada emočních zranění a bloků má tendenci ukládat se u žen právě v oblasti pánve. Pánevní dno je vlivem stresových faktorů stažené a v podstatě se brání usazení vajíčka v děloze. Je to přirozená obrana organismu. Proto je důležité naučit se s pánevním dnem pracovat.

A co když je to v hlavě?

Až 60 % párů odchází z center asistované reprodukce s diagnózou tzv. IDIOPATICKÉ NEPLODNOSTI. Co to přesně znamená? Podle lékařů jsou oba naprosto v pořádku, JENŽE... mají za sebou několik cyklů IVF a vymodlené děťátko nikde... Příčinou můžou být tzv. Nevědomé příčiny neplodnosti, v hlavě uložené vzorce, které na nevědomé úrovni brání početí a donošení miminka.

Tyto vzorce v průběhu terapie či koučovacího sezení postupně odhalujeme a pracujeme na přepisu těchto nefunkčních vzorců, aby žena mohla otěhotnět.

Jak Fertility Coach a psychoterapeut pracuje?

V úvodu se seznámím s aktuální situací, ve které se nacházíte a poté budeme společně hledat cesty, které vám mohou pomoci k vytouženému miminku. 

Pokud již docházíte do IVF centra, seznámíme se s dosavadními postupy a výsledky testů. 

Nakonec ošetříme psychickou rovinu. Ta je totiž na cestě za děťátkem naprosto klíčová.

Pracujeme s metodami Fertility koučinku, systemické psychoterapie, Neuro-lingvistického programování a hypnoterapie na podporu početí.

Reference

WORKSHOP: Kurz se mi velmi líbil, dozvěděla jsem se mnoho praktických rad, co se týče příprav před otěhotněním - stravy, péče o sebe, literatury. Velmi přínosná byla konzultace týkající se výběru IVF kliniky.
Petranaucmese.cz
FERTILITY COACHING: Díky za příjemné a informacemi nabyté posezení. Zklidnilo mě to. Bylinky jsem vyzkoušela a zdá se, že vše funguje:)
Eva
Děkuji za psychickou podporu a náhled při rozhodování v nelehké životní situaci. Sezení mi pomohlo uklidnit se, načerpat sílu a nezlobit se na své tělo jen proto, že zrovna nefunguje tak, jak bych si přála. S úsměvem jde všechno líp, i když se může na pár okamžiků zdát, že už snad nikdy nepřijde. Přišel a jsem za to ráda.
Jana

Rezervujte si termín

Konzultace probíhá momentálně ON-LINE formou video hovoru přes Skype, Google Meet či Zoom. Délka konzultace je 60 - 90 minut dle vybraného tarifu.

Psychoterapie při poruchách plodnosti/60 minut
Terapeutické sezení, kdy pátráme po příčinách tzv. Idiopatické neplodnosti bez zdravotního faktoru, zpracování těhotenských ztrát a neúspěšných transferů, řízená příprava na mateřskou roli a přijetí embrya do dělohy.
1.400 Kč
Fertility Koučink/70 minut
Koučovací sezení pro zpracování obav, strachů a nepříjemných pocitů. Psychická podpora, techniky pro rozhodování při volbě IVF terapie, zvládání stimulační léčby, příprava na transfer, apod.
1.600 Kč

Konkrétní termín lze vybrat formou rezervačního systému. Vánoční voucher si můžete zakoupit pomocí QR kódu, který obdržíte v emailu po vyplnění základních údajů níže. 

CHCI SI TERMÍN DOMLUVIT SAMA:

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Kontakt

Telefon

+420 728 785 144

E-mail

sona.uhrova@koucinksrdcem.cz

Facebook

Skupina: Když miminko nepřichází